بیمه مهندسی

بیمه تمام خطر پیمانکاران از جمله طرح های بیمه مهندسی است. این بیمه خسارت های فیزیکی و غیر قابل پیش بینی و حوادث ناشی از اجرای پروژه ساختمانی، عمرانی و زیر بنایی مانند ساختمان های مسکونی، اداری، ساخت سدها، پروژه های آبیاری و زهکشی، تونل ها، مخازن، لوله کشی فاضلاب، موج شکن ها، ساخت راه ها ، فرودگاه ها، پروژه های انتقال گاز یا نفت، پتروشیمی، پالایشگاه ها، ابزارهای دقیق آزمایشگاهی، صنایع مرتبط به کشاورزی و… را تحت پوشش قرار می دهد. پوشش دهی این بیمه از زمان آغاز عملیات نصب شروع شده و شامل دوره آزمایش و در صورت تمایل بیمه گذار دوره تحویل موقت که می تواند دوره نگهداری یا تضمین دارد.

بیمه شکست ماشین آلات یکی از انواع بیمه های شرکت بیمه ایران در شاخه بیمه مهندسی است. در این بیمه ماشین آلات و دیگر تاسیساتی که جهت تجهیز یک کارخانه یا یک کارگاه خریداری، نصب و راه اندازی می گردد و جهت این موارد سرمایه گزاری کلانی صورت گرفته جز مواردی می باشد که در این بیمه گنجانده شده است. از جمله مواردی که می تواند تحت پوشش بیمه شکست ماشین آلات قرار گیرد می توان به تجهیزات نیروگاه های تولید برق از جمله دستگاه های تولید و توزیع برق و هم چنین خطوط انتقال برق، ماشین آلات راهسازی و سدسازی وسایل و تجهیزاتی کمکی از قبیل ماشین ابزار، ماشین کاغذ سازی، پمپ ها و … می تواند تحت پوشش بیمه شکست ماشین آلات در بیاید.

این بیمه یکی از زیر شاخه های بیمه های مهندسی می باشد که توسط شرکت بیمه ایران اجرا می شود. با استفاده از این بیمه از خسارت های فیزیکی و غیر قابل پیش بینی ناشی از حادثه در حین کار، نصب و راه اندازی تجهیزات و وسایل مرتبط را تحت پوشش قرار می دهد. با استفاده از بیمه تمام خطر ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاری می توان هر گونه خسارت و حادثه ای که در حین عملیات نصب و یا مونتاژ انواع ماشین آلات( لودر، بولدزر، بیل مکانیکی و…) که پیمانکاران جهت اجرای کار و عملیات پروژه های خود به آن ها نیاز دارند را تحت پوشش قرار داد، نصب هر گونه سازه با اسکلت فلزی در کارگاه های کوچک و بزرگ صنعتی، صنایع خودروسازی، شیمیایی، غذایی، فولاد، چوب، چرم و کاغذ و دیگر صنایع از جمله بخش کشاورزی و سیستم های مخابراتی، ابزارهای دقیق آزمایشگاهی، نیروگاه و دیگر پروژه های انتقال آب و گاز و خطوط انتقال نیرو و غیره را تحت پوشش قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.