راهنمای خرید بهترین کوله پشتی کوهنوردی ارزان قیمت

هنگامی که شما علاقه شدیدی به کوهنوردی و پیاده روی دارید، بسیار آسان است که مجبور شوید همه لوازم جانبی را به عنوان اساسی در نظر بگیرید. دقیقا به همین دلیل، انتخاب بهترین کوله پشتی کوهنوردی از بین تمام کوله های موجود در بازار بسیار مهم است.

ما می توانیم کوله پشتی های مارک دار، کوله پشتی کوهنوردی ارزان قیمت را پیدا کنیم، هر نظری را بخوانیم، در مورد توصیه های متخصص این ورزش در فضای باز درنگ کنیم. حالا بیایید با هم ببینیم چه ویژگی هایی یک کوله پشتی را بهتر از دیگری می کند و سپس مدل هایی را که به نظرمان جالب ترین در وب به نظر می رسید را انتخاب می کنیم.

راهنمای خرید بهترین کوله پشتی کوهنوردی

انواع کوله پشتی پیاده روی

کوله پشتی روزانه

اینها کوله پشتی هایی هستند که فقط برای یک روز استفاده می شوند، بنابراین یا برای یک پیاده روی کوتاه یا به دلیل دوچرخه سواری در اطراف. بدیهی است که آنها کوله پشتی های بسیار سبکی هستند و از نظر اندازه نیز بسیار کوچک هستند. در واقع، ما نمی‌توانیم این همه چیز و حتی چیزهای سنگین را در آن قرار دهیم. پیشنهاد میکنیم حتما از پانچو کوهنوردی نیز استفاده کنید.

قاب داخلی

این نوع کوله پشتی کوله پشتی بزرگتر و سنگین تری برای حمل است و دارای یک سری تکیه گاه است که برای ایجاد سبکی خاصی به ستون فقرات ما مناسب است. در واقع ما در مورد کوله‌پشتی صحبت می‌کنیم که دارای یک قاب عالی و همچنین یک سیستم کمربند است که هیچ کاری انجام نمی‌دهد، بلکه وزن را از باسن ما به شکلی کاملاً واضح کاهش می‌دهد.

این مدل ها با قاب داخلی برای انجام یک صعود خوب عالی هستند، برای پیاده روی در جنگل عالی هستند، حتی بیشتر برای ورزش های کوهستانی مانند اسکی مورد توجه قرار می گیرند. این محصولی است که به ثبات خاص خود نیاز دارد اما به هیچ وجه نمی تواند بر ظرفیت حرکتی شخصی که آن را با خود حمل می کند تأثیر بگذارد.

قاب خارجی

این مدل برای بارهای بسیار سنگین استفاده می شود و دلیل آن را هم می توانید حدس بزنید زیرا فریم خارجی آن از پشت ما دور مانده است بنابراین وزن را به روشی کاملاً متفاوت با کوله پشتی قبلی متعادل می کند.

این مدلی است که برای زندگی برای همه کسانی که می‌خواهند در مسیرهای پیاده‌گردی طولانی انجام دهند ضروری است و همچنین بسیار درست است که کسانی که از آن استفاده می‌کنند می‌توانند دو چوب را با خود ببرند که چیزی جز تعادل بیشتر انجام نمی‌دهند. حتی به روش دقیق تر، چه وزنه ای بر باسن کوهنوردی است که اگر بداند چگونه هر چیزی را که با خود حمل می کند متعادل کند، در موقعیت بسیار راحتی قرار می گیرد.

نکته: کوله پشتی با قاب داخلی
مطمئن شوید که همیشه می‌دانید وسایل را در چه فضاهایی قرار دهید و همیشه سعی کنید با قرار دادن وسایلی که خیلی بزرگ هستند در ارتفاع نامناسب برای پشت ما، تحرک ما را به هم نریزید. این نوع کوله پشتی می تواند با خیال راحت یک چادر کمپینگ کوچک یا یک کیسه خواب نیز داشته باشد، فقط کافی است بدانید که چگونه آن را در قسمت بالا یا پایین و نه در وسط داخل کوله قرار دهید که هر نوع وزنی را برای شما سخت می کند. پشت ما

کوله پشتی و کفش

نکته: کوله پشتی با قاب خارجی

همچنین در این مورد بسیار مهم است که بدانیم چگونه وسایل را داخل کوله پشتی قرار دهیم زیرا این تنها راهی است که قادر خواهیم بود رنج زیادی برای ستون فقرات خود ایجاد نکنیم. بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند چیزهای سنگین‌تری را روی آن قرار دهند تا وزن در ارتفاع گردن یا شانه‌ها ثابت بماند و در انتهای ستون فقرات فشار نیاورد.

اندازه مناسب را انتخاب کنید

شکم خود را اندازه بگیرید و سپس اندازه ای را انتخاب کنید که مناسب قد شما باشد. اگر کوچک هستید نیازی به افراط و خرید یک مدل بزرگ نیست. همه چیز باید به تناسب باشد و همچنین بسیار مهم است که این نوع محصول دارای یک سری سیستم تعلیق باشد که بتواند وزن را در سراسر بدن بدون اینکه در یک ناحیه زیاد شود پخش کند و واقعاً ما را خیلی آزار دهد.

ظرفیت

همیشه بر اساس نیازهایمان باید ظرفیت مدلی که قصد خرید داریم را هم انتخاب کنیم. اگر یکشنبه‌ها کوهنورد هستیم و مجبور می‌شویم ساندویچ، آب و جوراب‌های یدکی را داخل آن قرار دهیم، حتی حداقل ظرفیت خوب است. اگر میخواهید وسایلی چون چاقو سفری در کوله پشتی کوهنوردی قرار دهید به جیب آن توجه کنید.

بدیهی است که اگر نیاز داشته باشیم و بخواهیم یک سفر یک ماهه به جنگل های کامبوج داشته باشیم، بحث تغییر می کند و همچنین مدل ما باید کاملاً بزرگ باشد و بسیار بیشتر به مفاصل و کمرمان توجه کنیم تا آسیب بیشتری به ما وارد نشود یا کمتر دائمی

در این مورد ما در مورد مدل هایی صحبت می کنیم که ظرفیت کل آنها بسیار بیشتر از ۱۰۰ لیتر است.

تهویه

مخصوصاً در تابستان بسیار مهم است که ببینیم مدل انتخابی چه زمانی تنفس می‌کند زیرا برای جلوگیری از قرمزی وحشتناک و کبودی‌های آزاردهنده ناشی از این نوع مشکلات، تعریق زیاد روی شانه‌ها و کمر بسیار مهم است. همیشه این فاکتور را در نظر بگیرید تا محصولی را انتخاب کنید که برای شما مناسب است.

مقاومت در برابر عوامل جوی

همچنین بسیار مهم است که بررسی کنید که ضد آب است یا دارای پوشش ضد باران است که می تواند هم از سطح خود مدل و هم از همه چیزهایی که داخل آن آورده ایم محافظت کند. فرض کنید کیسه خواب خودمان را داریم، فکر نمی‌کنم هیچ یک از ما بخواهیم در کیسه‌ای بخوابیم که از بارانی که بیرون باریده خیس شده است.

وزن کوله پشتی و استقلال بار

همیشه وزن هر چیزی را که حمل می کنید بررسی کنید و اینکه آیا مدل به اندازه کافی محکم است تا همه چیزهایی را که فکر می کردیم نیاز داریم حمل کند.

بالشتک و پشتیبانی

همچنین چک کنید که بند، تعلیق، لایی و هر چیز دیگر کاملا سالم باشد تا با مدل نیمه شکسته، وسط جنگل، هزاران کیلومتر دورتر از خانه، خودمان را پیدا نکنیم.

ویژگی های سازمانی کوله پشتی

هرگز در حمل وسایل زیاد زیاده روی نکنید، اما فراموش نکنید که هیچگاه فضای کمی برای به ارمغان آوردن چیزهای اساسی برای ما وجود ندارد و مهمتر از همه، هرگز در آوردن چیزهایی که مربوط به بقا و ایمنی است کوتاهی نکنید. همانطور که قبلاً به شما گفتم فقط باید بتوانید آنها را در مکان های مناسب و در ارتفاع مناسب قرار دهید.

من از طرفداران محفظه های ضد آب هستم، بنابراین وقت خود را به دنبال چیزی در فضایی که می تواند پراکنده و زیبا باشد تلف نکنید.

کوله پشتی های فوق سبک

این مدل‌ها برای دویدن در مسیرهای پیاده‌روی یا برای گشت‌های سبک مناسب هستند، یعنی آن‌هایی که حداکثر می‌توانند به اندازه یک آخر هفته دوام بیاورند. ما در سال های اخیر چند مدل بسیار خوب داریم که در برابر باران و هر اتفاقی که در مکانی غیر متمدن می تواند رخ دهد نیز بسیار مقاوم هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.