در منطقه آزاد ارس مراکز تجاری متعدد مانند بازار آراز، بازار روس ها، مجتمع تجاری برلیان، مجتمع تجاری سیتی سنتر، مجتمع تجاری ستارخان، مشاهیر ارس و … وجود دارد که می توانید خرید خود را در آنها با قیمت مناسب تری نسبت به مکان های دیگر انجام دهید. در این مراکز خرید و بازارچه مرزی مواد غذایی، محصولات آرایشی و شوینده و بهداشتی و پوشاک خارجی با قیمت بسیار مناسب وجود دارد. البته به دلایل مختلف برخی از مراکز خرید این منطقه مانند ثبت سفارش و ورود کالا نیمه راکد است.

بازارچه مرزی روس ها


بازار روس ها یکی از اولین بازارچه های جلفا که در مرکز شهر و کنار پل چوبی (مرز نخجوان) در سال 1373 افتتاح شده و با ساختاری بازسازی شده یکی از شلوغ‌ترین بازارهای جلفا است. در این بازارچه ابتدا به صورت کانکسی کالاهای روسی و اجناسی که در زمان فروپاشی شوروی به ایران سرازیر شده بود به فروش می رسید و کم کم بعد از بازسازی و جمع شدن کانکس ها اجناس روسی کمتر شده و الان اجناس چینی و ترک بیشتر شده است.

مجتمع تجاری بین المللی ستارخان


مجتمع بین‌المللی ستارخان ارس یکی از بزرگترین مراکز خرید جلفا است که در جاده کلیسا و در سه طبقه ساخته شده است. این مرکز تجاری بزرگ با 24 هزار متر مربع زیربنا در سال 93 افتتاح شده و بالغ بر 360 فروشگاه به همراه مرکز بازی و غذاخوری و کافی شاپ دایر است.

مجتمع تجاری مشاهیر آذربایجان


مجتمع تجاری مشاهیر آذربایجان در پنج کیلومتری جاده جلفا به مرند و در مسیر برگشت از جلفا و در کنار کارخانه آمیکو قرار گرفته است. این مجتمع در در زمینی به مساحت 18 هزار متر مربع با زیر بنایی بالغ بر 31 هزار مترمربع با 600 واحد تجاری مغازه و رستوران هزار متری همراه با تالار هزار متری و پارکینگ هزار واحدی یکی از باشکوه ترین مجتمع های استان آذربایجان شرقی است. کتابخانه مشاهیر آذربایجان، 50 مجسمه از مشاهیر آذربایجان و 200 تابلو از مراکز تاریخی آذربایجان نیز به زیبایی این مجتمع افزوده است.

مجتمع تجاری سهند


مجتمع تجاری سهند نیز در جاده منتهی به کلیسای سنت استپانوس و نرسیده به پارک کوهستان قرار گرفته است.

مجتمع تجاری لاچین سنتر


مجتمع تجاری لاچین ارس در کنار مجتمع تجاری سهند و نرسیده به پارک کوهستان واقع شده است. این مجتمع در دو طبقه  و دارا بودن حدود 250 مغازه جزو بزرگترین مجتمع های منطقه آزاد ارس محسوب می شود. مجتمع لاچین سنتر با سقف شیشه ای یکی از نورگیرترین و زیباترین های طراحی ارس بوده است.

مجتمع ستارخان ارس، مجتمع هایپراسکار، مجتمع برلیان و مجتمع داریوش نیز از جمله مراکز خرید مطرح در این منطقه هستند که با محصولات متنوع و با قیمت مناسب پذیرای گردشگران ایرانی و خارجی هستند.



طبقه بندی: جاذبه های گردشگری،

تاریخ : پنجشنبه 17 مهر 1399 | نظرات
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات